>

Pediamer Eğitim Merkezi

Pediamer Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Pediamer Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Pediamer Eğitim ve Danışmanlık erken çocukluk eğitimi (0-6 yaş) başta olmak üzere 0-16 yaş çocukların ihtiyaçlarına yönelik tüm hizmetleri aynı çatı altında sunmak amacıyla kurulmuştur.

Ekibimizde Fizyoterapist, Psikolog, Özel eğitim uzmanı, Duyu Bütünleme Terapisti, Oral Motor Terapist bulunmaktadır. Ekip alandaki 15 yıllık tecrübelerini, beraberliklerini burada da devam kararı almış ve bu anlamda çok özel olan bu çalışmayı aktif hale getirmişlerdir.

Ekip ruhu ile çocukların bireysel farklılıkları gözetilerek yaşama uyumlu hale getirme konusunda sahada bulunmakla beraber tüm bilimsel gelişmeleri yakından takip etmiş bu konudaki eğitimlerde zaman zaman ev sahipliği yapmıştır. Çocuklarla olan iletişimin, sabrın, hoşgörünün ilke edinildiği merkezimizde her bir çocuğun gelişimi süreğen bir takip içindedir.

Çocukların aynı gelişim evrelerinden bireysel farklılıklara bağlı olarak desteklenmesi gerekliliği ile hareket etmektedir. Çocuklarımızın eğitiminin sürekliliğinin gelişimine olan katkısının yüksekliğine bağlı olarak aileler kendi istekleri doğrultusunda seansa alınmakta yapmaları gereken çalışmalar uygulamalı olarak gösterilmektedir. Periyodik aralıklarla yapılan değerlendirmeler de aldıkları eğitim ve ya medikal desteğin işlevselliği ,ilerleme ,desteklenmesi gereken gelişim alanları sık sık kontrol edilmekte bu değerlendirmeler rapor haline getirilerek çocuğumuzun eğitimiyle ilgili diğer kişilerle paylaşılmaktadır.

Merkezimizde eğitimde kullanılan yeni materyaller sürekli takip edilmekte bu konuda ihtiyaç olan alanlara bunlar sağlanmaktadır. Merkezimizdeki uzmanlar tarafından her bir çocukla ilgili vaka analizleri yapılıp ,gelişimi için önünde engel olarak görülen, takıldığı her bir alana dair , gelişimini destekleyici yöntemler üzerinde mesleki süpervizyon yapılmaktadır. Ailelerin ve çocukların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda Bakırköy ve Başakşehir ’de hizmet vermekteyiz.

Çocuklarda erken risklerin tespiti ve erken fizyoterapi ve eğitim yaklaşımın yaygınlaşmasını sağlamak, böylece engellerin azaltılarak çocukların gelişimlerinin en iyi şekilde desteklenmesini sağlamaktadır. Çocukların gelişimsel geriliklerini, hareket sosyal bilişsel psikolojik gelişimlerini destekleyerek gelecekte bağımsız ve kendine yeten bireyler olmalarını sağlamaktır. Çocukların güçlü oldukları alanları belirleyip bu alanlara yönlendirmek, desteklenmesi gerekli alanları belirleyip gelişimini sağlamak temel amacımızdır.

Her çocuğun kendine ait hayat başarısı olduğu inancıyla buna aracılık yapmayı hedefliyoruz. Bağımsız davranışlara sahip, yaşına uygun sorumluluklar alabilen, kendini ifade etme becerisine sahip, benlik algısı yüksek, sosyal becerilere sahip, toplumsal ve bireysel günlük karşılaştığı problemlere çözüm bulabilen, atılgan, analitik düşünme becerisi gelişmiş çocukların gelişimi için uyum, davranış, gelişim ve akademik sorunlara çözüm bulabilmektir.

Çocuklarını en iyi şekilde destekleyerek onların gelişimine katkıda bulunan anne baba bakıcı ve yardımcılara ve diğer aile üyelerine teşekkür ederiz.

Add Comments